Dni bezpłatnych badań słuchu dla osób z głębokim niedosłuchem

2017-05-30

Dni bezpłatnych badań dla osób z głębokim niedosłuchem na Podkarpaciu i w Małopolsce: 15 miast, specjalnie przygotowani specjaliści.

Statystyki są jasne i konkretne: problemy ze słuchem ma około 6 milionów Polaków. Oznacza to, że praktycznie każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, którą niemożność odbierania dźwięków coraz bardziej odcina od życia rodzinnego, zawodowego, grona przyjaciół.

Wady słuchu najczęściej są lekceważone i traktowane przez osoby dorosłe jako coś naturalnego, co po prostu przychodzi z wiekiem. Chorzy godzą się wewnętrznie z pogorszeniem słuchu, a jednocześnie często ze wstydu ukrywają te problemy. Z protez słuchu korzysta zaledwie 18% z nich. Tymczasem w przypadku słuchu medycyna potrafi naprawdę działać cuda. To jedyny zmysł, który może w pełni zastąpić nowoczesna technologia. Zawsze jednak najważniejszy jest pierwszy krok: diagnoza.

 

Od 30 maja do 2 czerwca w ośmiu miastach Podkarpacia i w siedmiu miastach Małopolski odbędą się bezpłatne badania, skierowane zwłaszcza do osób z poważnymi wadami słuchu. To wyjątkowa okazja do konsultacji z ekspertami w dziedzinie poważnych schorzeń słuchu zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dla mieszkańców będzie to spore ułatwienie – na miejscu uzyskają profesjonalną poradę, bez konieczności podróży do wyspecjalizowanych ośrodków.

 

Co ważne – akcję zorganizowano szczególnie z myślą o osobach cierpiących na poważny niedosłuch, zadbano więc o obecność specjalistów doskonale zorientowanych właśnie w najnowocześniejszych, całkowicie finansowanych przez NFZ, metodach leczenia.

Akcja odbywa się pod patronatem platformy „Razem dla słuchu”, w gabinetach Marmed.

Platforma „Razem dla słuchu” prowadzi od 2014 r. jedyną w Polsce infolinię dla osób szukających wsparcia i informacji na temat możliwości leczenia głębokiego niedosłuchu. Jej numer to 22 333 30 00. Każdy chory oprócz wszelkich potrzebnych informacji otrzymuje kompleksową pomoc: począwszy od wstępnej oceny opisywanego stopnia niedosłuchu, poprzez skierowanie na odpowiednie badania, po pomoc w zarejestrowaniu w klinice wszczepiającej implanty w przypadku kwalifikujących się do tego wad.

 
Punkty badań w woj. podkarpackim:

Brzozów – ul. Zbigniewa Kubasa 3

Lubaczów – ul. Kościuszki 31 (obok Optyka)

Przeworsk – ul. Lwowska (obok przychodni A-W-Med)

Ropczyce – ul. Grunwaldzka 38 (przychodnia OK-Med)

Rzeszów – al. Piłsudskiego 31 (I ptr, gabinet 115)

Sędziszów Małopolski – ul. 3 maja 56

Strzyżów – ul. Łukowa 2

Tarnobrzeg – ul. Henryka Sienkiewicza 63/41 (Przychodnia Rehabilitacyjna)

Rejestracja telefoniczna (wspólna dla wszystkich powyższych punktów): tel. 510 895 525.

 

 

Punkty badań w woj. małopolskim:

Dąbrowa Tarnowska – ul. Grunwaldzka 28e

Gorlice – ul. Sienkiewicza 36 (NZOZ Marmed)

Gorlice – ul. Węgierska 21 (Szpital Specjalistyczny)

Grybów – ul. Kościuszki 17 (NZOZ Bomed)

Krynica Zdrój – ul. Reymonta 21 (NZOZ w Krynicy Zdroju)

Nowy Sącz – al. Stefana Batorego 77 (Centrum Medyczne Batorego, I ptr, pokój 106)

Stary Sącz – ul. Królowej Jadwigi 20 (NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Katarzyna Pałka)

Tarnów – ul. M.B.Fatimskiej 17a

Rejestracja telefoniczna (wspólna dla wszystkich powyższych punktów): tel. 690 499 491.

 

Komentarze: